Amerika'da Yatırım

Bu makalemizde, ABD de iş / şirket kurmak isteyenler için derlediğimiz 10 adımı sizlerle paylaşacağız. İşte Amerikada şirket kurmak isteyenlere izlenmesi gereken adımlar:

PAZAR ARAŞTIRMASININ YAPILMASI

Pazar araştırması, fikrinizi başarılı bir işe dönüştürmek için bir fırsat olup olmadığını size gösterecektir. Planladığınız yerdeki faaliyet gösteren potansiyel müşteriler ve işletmeler hakkında bilgi toplamanın şirketi kurmadan önce size çok faydası olacaktır.

İşletmeniz için, rekabetçi bir avantaj bulmak adına bu bilgileri mutlaka değerlendirmelisiniz.

amerikada şirket kurmak

İŞ PLANININ HAZIRLANMASI

İş planınız, işinizin temelidir. İş planını yeni işinizi nasıl yapılandıracağınız, çalıştıracağınız ve büyüteceğiniz konusunda bir yol haritası olarak düşünebilirsiniz. İnsanları sizinle çalışmanın ya da şirketinize yatırım yapmanın akıllıca bir tercih olduğuna ikna etmek ve aynı zamanda E2 vizesi başvurusunda kullanılmak üzere mutlaka hazırlanması gerekmektedir.

ŞİRKETİNİZ İÇİN GEREKLİ OLACAK SERMAYENİN HAZIR EDİLMESİ

İş planınız, işinize başlamak için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu bulmanıza yardımcı olacaktır. Yeterli miktarda nakde sahip olmalı ya da birisinin size bu parayı hediye (borç olmamalı) etmesi gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu ülke içine sokacağınız paranın kaynağını gösterebilmenizdir.

Eğer para size hibe edilecekse verecek kişinin parayı nasıl elde ettiği mutlaka belirtilmelidir.

Paranın kaynağını gerekli dokümanlarla ispat edemediğiniz takdirde vize alamayacağınız gibi işletmenizi kurmakta da sıkıntı yaşama ihtimaliniz çok yüksek olacaktır.

İŞLETMENİN FAALİYET GÖSTERECEĞİ YERİN SEÇİLMESİ

İş yeriniz, vereceğiniz en önemli kararlardan biridir. Yaptığınız seçimler vergilerinizi, yasal gereksinimlerinizi ve gelirinizi etkileyebilir.

ŞİRKET TÜRÜNÜN SEÇİLMESİ

İşletmeniz için seçtiğiniz yasal yapı işletme tescili gereksinimlerinizi, vergi olarak ne kadar ödediğinizi ve kişisel sorumluluğunuzu etkileyecektir.

İŞLETME ADININ SEÇİLMESİ

Bir isim belirlemek kolay değildir. Markanızı yansıtan ve içinize sinecek bir isim seçmeniz çok önemlidir. Ayrıca, işletme adınızın başka bir kişi tarafından kullanılmadığından emin olmanız gerekmektedir.

ŞİRKETİN KAYIT ETTİRİLMESİ

İşletme adını seçtikten sonra, yasal hale getirme ve markanızı koruma zamanı gelmiş demektir. Bir sonraki adım, gerekli belgeleri hazırlayarak federal hükumete ve eyalete şirketinizi kaydetmek olacaktır.

VERGİ KİMLİK NUMARASININ ALINMASI

Bir banka hesabı açmak ve vergi ödemek gibi işlemleri başlatmak için ihtiyaç duyacağınız en önemli adım işveren kimlik numaranızı (EIN) almanız olacaktır. Bu numara olmadan şirketinizle ilgili yasal ve veriyle alakalı işlemleri tamamlamanız mümkün olmayacaktır.

LİSANSLAR VE İZİNLER İÇİN BAŞVURULARIN TAMAMLANMASI

İşinizin sorunsuz çalışmasını sağlayabilmek hatta işinizi başlatabilmek için gerekli yasal izinlerin ve sertifikaların tamamlanmış olması gerekmektedir. İşletmeniz için ihtiyaç duyduğunuz lisanslar ve izinler endüstri, eyalet, konum ve diğer faktörlere göre değişecektir.

ŞİRKET ADINA BANKA HESABI AÇILMASI

Şirketiniz faaliyete geçtiğinde elde edeceğiniz gelirleri hesabınıza aktarabilmek ve gerekli ödemeleri yapabilmek için bir banka hesabı açmanız gerekmektedir. Yukarıda kısaca değindiğimiz bu on adım, çok dikkatli planlanması, çok titiz çalışılması ve oldukça detaylı incelenmesi gereken konulardır.

Herhangi bir aşamada yapacağınız muhtemel bir hata vize ile ilgili sıkıntı yaşamanıza, belki başvurunuzun iptaline ve en kötüsü de yapacağınız yatırımın heba olmasına ve emeklerinizin boşa gitmesine sebep olabilir.

Profesyonel yardım almanız en iyisi!

VisAmerika Profesyonel danışmanlık ekibi olarak; Amerika Birleşik Devletlerinde şirket kurmak için gerekli olan tecrübe ve deneyime sahip kadromuzla yanınızda olacak ve ihtiyaç duyduğunuz her zaman gerekli bilgilerle sizi en doğru şekilde yönlendirmeye çalışacağız.

KONU İLE İLGİLİ YORUM YAPIN: