NEDEN AMERİKA?

Dünya'nın bir çok ülkesinden olduğu gibi Türkiye’den de Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmek isteyen birçok insan var. ABD’yi tercih etme sebepleri arasında turizm, sağlık veya iş olanakları geliyor.

ABD’nin tercih edilmesindeki bir kaç neden:

 • Fırsatlar Ülkesi, zengin, genç ve kalabalık nüfusa sahip.
 • Yaşam kalitesi ve standartları yüksek.
 • Finans sistemi oturmuş ve girişimciye avantaj sağlayan birçok imkan mevcut.
 • Türkiye’de çocuklarınıza çok yüksek masraflarla aldıramayacağınız kalitedeki eğitimi devlet okullarında ücretsiz alma imkanı sunuyor.
 • Özellikle üniversite ve lisansüstü eğitiminde çok kaliteli fırsatlar sunuyor.
 • Gıda, giyim, elektronik, araba, benzin, elektrik, su gibi temel ihtiyaçlar göreceli olarak Türkiye’den daha ucuz.
 • İnsanlar güler yüzlü ve yardımsever
 • Trafik rahat.
 • Hayat daha yavaş, stresi az.

Visamerika ekibi; Amerika yatırımcı vizeleri işlemlerinizi kolaylaştırmak için gerekli olan danışmanlık hizmetlerini sağlayarak, neden Amerika sorularınızı yanıtlıyor.

ABD NE GİBİ OLANAKLAR SAĞLIYOR?

Amerikalıların "Ben Yapabilirim" Bakış Açısı:

Pozitiflik hemen hemen her Amerikalıya has bir tutumdur. Bazılarının problem gördüğü yerde fırsat görürler. Amerika, herkesin aklına koyduğu herhangi bir şeyi başarabileceği fikri üzerine kurulmuştur, bu yüzden çoğu Amerikalı'nın kendinden şüphe duymama ya da olumsuzluk düşünmemesi şaşırtıcı değildir.

Gurbetçiler için, bu, yeni gelenlerin yerleşmesine yardım etmeye hazır, arkadaş canlısı ve misafirperver bir nüfus anlamına gelir. Çoğu kasaba, güçlü bir topluluk duygusuna sahiptir. Yardım etmeye isteklilik ve yabancılara sokakta selam veren komşular bulmak garip karşılanmaz.

ABD’yi ev olarak nitelendiren 200’den fazla millet mevcuttur. ABD çeşitliliği ve farklılığı sindirebilmiş bir topluluktur. Pozitiflik ve hoşgörü, ABD’ye yerleşmek için geçerli sebeplerdendir.

Eğitim:

ABD'ye çocuklarınızla birlikte taşınıyorsanız, en iyi eğitimi almalarını sağlamak en önemli önceliktir. Amerika'da eğitim standardının çok yüksek olduğundan emin olabilirsiniz, Çocuğunuzu bir devlet okuluna ya da özel okula göndermeyi seçebilirsiniz. Neyi seçerseniz seçin, çocuğunuzun dünya çapında tanınacak iyi bir eğitim alacağından emin olabilirsiniz.

Çocuklarınız biraz daha büyükse veya kendi eğitiminizi ilerletmeyi düşünüyorsanız, Amerika üniversite ve yüksek lisans sistemi de dünyaca ünlüdür. QS World University sıralamasına göre, Dünya'daki ilk 20 Üniversitenin yarısı Amerika’dadır.

Neden Amerika adlı Youtube videomuza göz atabilirsiniz:

neden abd video

Ekonomik güç:

ABD doları, Dünya’nın birincil rezerv para birimidir ve OECD araştırmalarına göre, Amerikalılar Dünyada ki en yüksek hane halkı gelirine sahiptir.

Amerika zengin olduğu kadar da ucuz bir ülkedir. ABD, Küresel Gıda Güvenliği Endeksine göre satın alınabilirliği ve güvenliğinde en yüksekteki ülkelerden biridir. Amerika'da yakıt, konut, karşılaştırmalı olarak zenginliği ve düşük toprak maliyeti nedeniyle diğer zengin ülkelerden daha ucuzdur.

Kariyer fırsatları:

Amerika çok çalışan ve yaptıklarından gurur duyan bir ülkedir. İşsiz nüfus çok düşüktür. ABD ayrıca düzenli olarak iş gücü verimliliği bazında dünyanın ilk beş ülkesi arasında yer almaktadır.

İşverenler, işlerini geliştirmek için en iyi yetenekleri bulmak için yurt dışına bakmaya hazırdırlar. Bir ABD şirketinin ihtiyaç duyduğu bir beceriye sahipseniz, vize düzenlemekten bir ev bulmanıza yardımcı olmaya kadar genellikle ellerinden gelen her şekilde yardımcı olaya hazırdırlar.

Nefes Alınacak Alan:

Şüphesiz Amerika yüzölçümü olarak büyük bir ülkedir. Örneğin, Teksas eyaleti tek başına İngiltere’nin üç katı büyüklüğündedir. Sonuç olarak, Amerikalılar AB vatandaşlarının ortalama yaşam alanlarının iki katından daha fazlasına sahiptirler. Bu aynı zamanda arazi ve emlak fiyatları, New York gibi önemli istisnalar dışında, genellikle daha uygundur anlamına gelir.

NEDEN KALİFORNİYA?

NEDEN KALİFORNİYA

 • En zengin eyalet.
 • Sürekli göç alıyor.
 • En fazla yabancı nüfusu barındıran eyalet olması sebebiyle ayrımcılık, ırkçılık gibi konuların nispeten daha az olduğu, yeni yerleşenlerin daha kolay uyum sağlayabileceği bir yer.

HANGİ KONULARDA ZORLANABİLİRSİNİZ?

Sayacaklarımız sadece ABD’ye özel sıkıntılar değil. Neredeyse her ülkede benzer sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Zamanla alışırsınız, ancak sabırlı olmanız gerekiyor.

 • Mesafe: ABD, Türkiye’ye çok uzak. Gidiş-geliş hem uzun sürüyor, hem de uçak bilet fiyatları pahalı.
 • Sağlık: Sosyal devlet yok ve sağlık hizmetleri çok pahalı. Sağlık sigortası şart.
 • Kültür Farkı: Her ne kadar Kaliforniya kozmopolit bir eyalet olsa da kültür, örf, adet ve gelenekler oldukça farklı. Başlangıçta uyum sorunu yaşayabilirsiniz.
 • Yabancı Dil: İngilizceniz yeterli seviyede değilse sıkıntı çekebilirsiniz.
 • İş Adaptasyonu: Yaptığınız iş konusunda yeterli tecrübeniz yoksa ilk günlerde zorlanmanız kaçınılmaz.
 • Manevi Dayanıklılık: İlk günler, hatta aylar hem bedeni hem de ruhsal olarak yıpratıcı olabilir.

AMERİKA’ DA YAŞAMAYA BAŞLADIĞIMIZDAN BERİ HAYATIMIZDA NELER DEĞİŞTİ?

 • Daha sakin, sinir ve stresten uzak bir yaşam sürüyoruz.
 • Çocuklarımız çok iyi eğitim alıyor.
 • Kendimizin patronuyuz. Her adımda birilerine hesap vernek zorunda değiliz ve kararlarımızı kendimiz alıyoruz.
 • Para kazanma, ticaret yapma, her ne kadar zor olsa da, bordrolu yaşamaktan daha zevkli.

Tüm vize süreçlerinizi sizin yerinize biz takip edebilir, size bu anlamda profesyonel danışmanlık hizmeti verebiliriz. Size nasıl yardımcı olacağımızı görün.

Çünkü Kaliforniya’da yaşıyor ve burayı biliyoruz.
Tabii ki yardımcı oluruz; fakat yardımımız daha sınırlı olacaktır.
Hayır. E5, E1 vb. vizelerde de yardımcı olabiliriz.
Marjinal olmayan, yatırım yapabileceğiniz, kazanma-kaybetme riski olan (mesela devlet tahvili alım satımı yapamazsınız) ve istihdam sağlayacağına inandığınız her işi yapabilirsiniz.
ÜCRETLER