NEDEN AMERİKA?

Grape Law ve VisAmerika ekibi Amerika vize işlemlerinizi kolaylaştırmak için gerekli olan danışmanlık hizmetlerini sağlayarak, neden Amerika sorunuzu yanıtlıyor.

ABD NE GİBİ OLANAKLAR SAĞLIYOR

Pozitiflik hemen hemen her Amerikalı'ya has bir tutumdur. Bazılarının problem gördüğü yerde onlar fırsat görürler. Amerika, herkesin aklına koyduğu herhangi bir şeyi başarabileceği fikri üzerine kurulmuştur, bu yüzden çoğu Amerikalı'nın kendinden şüphe duymama ya da olumsuz düşünmemesi şaşırtıcı değildir.

Gurbetçiler için, bu, yeni gelenlerin yerleşmesine yardım etmeye hazır, arkadaş canlısı ve misafirperver bir nüfus anlamına gelir. Çoğu kasaba, güçlü bir topluluk duygusuna sahiptir. Yardım etmeye istekli ve yabancılara sokakta selam veren komşular bulmak garip karşılanmaz.

ABD’yi ev olarak nitelendiren 200’den fazla millet mevcuttur. ABD çeşitliliği ve farklılığı sindirebilmiş bir topluluktur. Pozitiflik ve hoşgörü, ABD’ye yerleşmek için geçerli sebeplerdendir.

Eğitim:

ABD'ye çocuklarınızla birlikte taşınıyorsanız, en iyi eğitimi almalarını sağlamak en önemli önceliğinizdir. Amerika'da eğitim standardının çok yüksek olduğundan emin olabilirsiniz, Çocuğunuzu bir devlet okuluna ya da özel okula göndermeyi seçebilirsiniz. Neyi seçerseniz seçin, çocuğunuzun dünya çapında tanınacak iyi bir eğitim alacağından emin olabilirsiniz.

Çocuklarınız üniversite çağına gelmişse veya kendi eğitiminizi ilerletmeyi düşünüyorsanız, Amerika’nın üniversite ve yüksek lisans sistemi de dünyaca ünlüdür. QS World University sıralamasına göre, ‘’Dünya’daki ilk 20 Üniversite’’nin yarısı Amerika’dadır.

Amerika’da Hangi Meslekler Nasıl İş Bulur? adlı Youtube videomuza göz atabilirsiniz:

Ekonomik güç:

ABD doları, Dünya’nın birincil rezerv para birimidir ve OECD araştırmalarına göre, Amerikalılar dünyadaki en yüksek hane halkı gelirine sahiptir.

Amerika zengin olduğu kadar da ucuz bir ülkedir. ABD, Küresel Gıda Güvenliği Endeksine göre gıda satın alınabilirliği ve güvenliğinde en yüksek ülkelerden biridir. Amerika'da yakıt, konut, karşılaştırmalı olarak zenginliği ve düşük toprak maliyeti nedeniyle diğer zengin ülkelerden daha ucuzdur.

Kariyer fırsatları:

Amerika çok çalışan ve yaptıklarından gurur duyan bir ülkedir. İşsiz nüfus oranı çok düşüktür. ABD, ayrıca düzenli olarak iş gücü verimliliği bazında dünyanın ilk beş ülkesi arasında yer almaktadır.

İşverenler, işlerini geliştirmek ve en iyi yetenekleri bulmak için yurt dışına bakmaya hazırdırlar. Bir ABD şirketinin ihtiyaç duyduğu herhangi bir beceriye sahipseniz, vize düzenlemenizden bir ev bulmanıza yardımcı olmaya kadar genellikle ellerinden gelen her şekilde yardımcı olaya hazırdırlar.

Nefes Alınacak Alan:

Şüphesiz Amerika yüzölçümü olarak büyük bir ülkedir. Örneğin, Teksas eyaleti tek başına İngiltere’nin üç katı büyüklüğündedir. Sonuç olarak, Amerikalılar, AB vatandaşlarının ortalama yaşam alanlarının iki katından daha fazlasına sahiptirler. Bu aynı zamanda arazi ve emlak fiyatları, New York gibi önemli istisnalar dışında, genellikle daha uygundur anlamına gelir.

Amerika’da Yaşamak İçin En Çok Tercih Edilen Eyaletler?

 • New York
 • New Jersey
 • California
 • Texas
 • Florida

HANGİ KONULARDA ZORLANABİLİRSİNİZ?

Sayacaklarımız sadece ABD’ye özel sıkıntılar değil. Neredeyse her ülkede benzer sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Zamanla alışırsınız, ancak sabırlı olmanız gerekiyor.

 • Mesafe: ABD, Türkiye’ye çok uzak. Gidiş-geliş hem uzun sürüyor, hem de uçak bilet fiyatları pahalı.
 • Sağlık: Sosyal devlet yok ve sağlık hizmetleri çok pahalı. Sağlık sigortası şart.
 • Kültür Farkı: Her ne kadar Kaliforniya kozmopolit bir eyalet olsa da kültür, örf, adet ve gelenekler oldukça farklı. Başlangıçta uyum sorunu yaşayabilirsiniz.
 • Yabancı Dil: İngilizceniz yeterli seviyede değilse sıkıntı çekebilirsiniz.
 • İş Adaptasyonu: Yaptığınız iş konusunda yeterli tecrübeniz yoksa ilk günlerde zorlanmanız kaçınılmaz.
 • Manevi Dayanıklılık: İlk günler, hatta aylar hem bedeni hem de ruhsal olarak yıpratıcı olabilir.

AMERİKA’ DA YAŞAMAYA BAŞLAYAN MÜVEKKİLLERİMİZİN HAYATINDA NELER DEĞİŞTİ?

 • Daha sakin, sinir ve stresten uzak bir yaşam sürdüyorlar.
 • Çocukları çok iyi eğitim alıyor.
 • Kendi işlerinin patronu oluyorlar. Her adımda birilerine hesap vermek zorunda değiller ve kararlarını kendileri alıyorlar.
 • Para kazanma, ticaret yapma, her ne kadar zor olsa da, bordrolu yaşamaktan daha zevkli.

Tüm vize süreçlerinizi sizin yerinize biz takip edebilir, size bu anlamda profesyonel danışmanlık hizmeti verebiliriz. Size nasıl yardımcı olacağımızı görün.

Her türlü vize basvurusunda size destek olabiliriz. Bunların başında E-2 vizesi, E-1 Vizesi, L-1 vizesi, EB-5 vizesi, ve O-1 vizeleri gelmektedir.

Eyalet kısıtlaması olmaksızın, Amerika’nın neresinde olursanız olun vize süreçleri ve şirket kurma işlemlerinde size destek olabiliriz.

Danışmanlık firması olarak iş bulma sürecinde yardımcı olamıyoruz. Ancak iş bulduğunuz takdirde vize ve Green Card başvurularınızda yardımcı olabiliriz.