Amerika'da Yatırım

Bir restoran satın almak için, anlaşmanın finansal yönlerinden bir restoranın popülaritesine, menüsüne ve yerel rekabet de dahil olmak üzere, her konuda titiz bir araştırma yapılmalıdır.

Rekabeti araştırırken, çoğu girişimci aynı fiyat aralığında rakip restoranlara, aynı yemek tarzını sunanlara, benzer atmosferlere sahip olanlara veya benzer bir demografiye hitap edenlere bakar.

restoran alırken rakip analizi şart

Tüm bu restoranlar rekabetin bir parçasıdır ve restoran satın almaya karar verirken göz önünde bulundurulması gerekir. Güncel bilgiler ışığında, yalnızca Kaliforniya'da yaklaşık 62.000 restoran olduğu düşünülmektedir, bu nedenle her zaman çok miktarda fırsat ve rekabet olacaktır.

Dikkat: Restoran Alırken Rakiplerinize Yakalanmayın

Bir girişimcinin restoran satın alırken önceden göremeyeceği bazı rakipler vardır. Her rakip, satmak istediğiniz aynı yiyeceğin reklamını yapan sıradan bir restoran olmayabilir.

Bir restoran satın aldıktan üç ay sonra tesisinizin önündeki ana yol uzun süreli inşaat için kapatılırsa ne olur? Artık restoranınız bulmak ve yemek yemek için elverişsiz hale gelir, bu da işinize ciddi bir şekilde zarar verebilir.

Önceki mal sahibi, belki de dükkanını tam da bu nedenle satılığa çıkardı? Ama asıl önemli olan, bir restoran alırken bunun gibi bir felaketin olmasını önlemek için biraz araştırma yapılması gerektiğidir.

Neyse ki, bir restoran satın almadan önce bu durumu kontrol edebilirsiniz. Yerel ve eyalet ulaşım acentelerini telefon rehberinden veya çevrimiçi olarak arayabilir, yaklaşan yol kapanışlarını ve inşaatları önceden haber alabilirsiniz. Bu, restoran satın almak istediğinizde durum tespiti aşamasında hayati bir adımdır.

Restoran Alırken Önceki Sahibini Yanı başınızda Rakip Olarak Bulabilirsiniz

Doğru - size işini yeni satan satıcı potansiyel bir rakip olabilir. Rekabet etmemezlik anlaşması olmadan, önceki sahibin yeni bir işletme açmasını ve sizinle rekabet etmesini engelleyemezsiniz.

Daha da kötüsü, eski müşterileri yeni restorana çekebilir ve yeni restoranlarında çalışmak için eski personeli işe alabilirler.

restoran alırken rakiplerinizi araştırın

Rekabet etmemezlik anlaşması oluştururken, yasal bir temsilciye danışmak her zaman daha mantıklıdır. Bu anlaşmanın yasal olarak geçerli olması için açık ve net şartlarla açıkça yazılması gerekir. Tipik terimler, önceki sahibinin çevredeki alanda en az iki yıl boyunca rakip bir restoran açmasını engelleyebilir.

Durum tespiti yapma ve bir restoran satın alma zamanı geldiğinde, işinizi zorlayabilecek bu "gizli" rakiplere dikkat edin.

Restoran almak suretiyle Amerika E2 vizesi başvurusu yapmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz.

Sizin önceden tahmin edemeyeceğiniz hususlar da dahil olmak üzere VisAmerika’nın konusunda uzman kadrosu karşılaşabileceğiniz kötü durumları ortadan kaldırmak ve yaptığınız yatırımın karşılığını en iyi şekilde almanız için her zaman yanınızda olacaktır.