Amerika'da Eğitim

Work & Travel Program sayesinde filim karelerinde rastladığınız yerlere seyahat etmek; Tecrübe kazanmak; yeni arkadaşlarla tanışmak ve bütün bunların masraflarını kazanmak hatta belki para biriktirmek imkanlarına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşamı bizzat tecrübe etme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Amerika Work & Travel

Amerika Work & Travel Nedir?

Work & Travel programı Amerika Birleşik Devletleri tarafından ABD dışında öğrenim gören kişilere belirli bir süre çalışma izni veren bir programdır. Yaz tatiliniz sırasında ABD'de yaşamanın ve çalışmanın en kolay ve güvenilir yollarından birisi diyebiliriz.

Work & Travel programı, genellikle yaz tatili boyunca devam eder ve çalışma süreniz sona erdiğinde, turist olarak ek olarak 30 gün daha kalmanıza imkan tanır.

Programı tamamladıktan sonra ikamet ettiğiniz ülkeye geri dönmeniz gerekir, ancak J1 için başvuru sınırlaması yoktur; yani bir sonraki sene tekrar başvurabilirsiniz.

J1 vizesine başvurmadan ve ABD'ye seyahat etmeden önce, programın özellikleri ve gereklerine uygun şirketimizle görüşmenizde büyük fayda olacaktır. İşinizi bireysel olarak veya tarafımızdan belirlenecek şirketler vasıtasıyla bulabilirsiniz.

Work and Travel programına katılmanın sağlayabileceği olanaklar neler?

Amerika'yı bizzat tecrübe etmek!

Program, Amerika’yı gerçek anlamda hissedebilmeniz için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Amerikalıların nasıl çalıştığını, yaşadığını ve eğlendiğini bilmek, dünyanın en ünlü yerlerinden bazılarını ziyaret etmek, eşsiz doğanın tadını çıkarmak, bazı ikonik Amerikan kutlamalarına ve festivallerine katılmak, eğlence parklarında eğlenmek, araba kiralamak ve Amerika’nın istediğiniz bir yerine yolculuğa çıkmak. Bunlar başınıza gelebilecek güzel şeylerden sadece ilk akla gelenler!

Amerika Work & Travel

Para kazanmak

Kuşkusuz, bu Work and Travel programına katılmanın en büyük avantajlarından birisidir. Program ve yaşam masraflarınızı karşılayacak kadar para kazanmanın yanı sıra tasarruf edeceğiniz para da yanınıza kar kalacaktır.

Deneyim Kazanmak

Günümüzde gittikçe daha fazla şirket, çok uluslu ve çok kültürlü bir ortamda deneyimi olan insanları işe almak istemektedir. Amerikan şirketlerinde çalışmak için atmak isteyeceğiniz adımlarda size büyük avantaj sağlayacaktır.

Özgürlük

Kendi ayaklarınızın üzerinde kalabilmek; hele hele de başka bir ülkede, bambaşka bir kültürde. İşte bağımsızlık diye buna denir. Eğer bunu başarabiliyorsanız emin olun kafanızdaki bariyerleri bir bir yıkmaya başlayacak yepyeni maceralara korkusuzca yelken açabileceksiniz...

Yeni Arkadaşlıklar

Programınız süresince dünyanın her yerinden insanlarla tanışma, çalışma, yaşama ve etkileşim kurma şansınız olacak. Belki de kurulacak dostlukların bazıları bir ömür boyu sürecek.

Amerika Work & Travel

Work & Travel Programına Katılma Şartları Nelerdir?

• 18-28 yaşları arasında olmak
• Üniversitede okuyor olmak (Lisans programı 1-4 sınıflar, bazı istisnalar dışında ön lisans programları dahil değildir, açık öğretim öğrencilere programa başvuramaz)
• Orta seviyede İngilizce biliyor olmak

Neden VisAmerika?

Work and Travel programına hazırlanmak ve vize almak uzun bir süreçtir ve oldukça karmaşık olabileceği bir sır değildir - doldurulması gereken çok sayıda form vardır. Görevimiz, tüm prosedürü sizin için mümkün olduğunca kolaylaştırmaktır. Tüm aşamalarda size yardımcı olacağız - doğru iş teklifini seçmek için, vize başvurusu da dahil olmak üzere doldurulması ve sunulması gereken tüm formları sizin adınıza hazırlayacağız, vize görüşmenizi planlayacağız ve seyahat planınıza yardımcı olacağız.