500.000 Dolar Yatırım Yeşil Kart Almak İçin Yeterlidir (EB-5)

Amerika'da Yatırım

Yatırım yapacak 1 milyon dolarınız yoksa daha makul bir bütçe ile ABD'de ikamet etmek ve yatırım yaparak Green Card alabilmek için aşağıdaki istisnaları inceleyin.

eb-5 yatırımcı vizesi

Yeşil kart almak normal şartlarda 1 milyon dolarlık yatırım gerektiriyor ama…

ABD'de yatırıma dayalı yeşil kart almak için normal şartlarda 1 milyon dolarlık bir yatırım yapmanız gerekmektedir.

Ancak, yatırımın dolar tutarı belirli koşullar altında, yani iş yeri kırsal bir alanda veya işsizlik oranı yüksek bir kentsel alanda bulunuyorsa, 500.000 ABD Dolarına düşürülebilir. İşsizlik oranı belirlediğiniz bölgede ulusal ortalamanın en az% 150'si oranında olmalıdır.

Bazı eyaletler, işsizliğin yüksek olduğu bölgeleri tanımlayarak ve ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri'ni (USCIS) konumlarının uygun göreceği bir listede bu yerlerin yayınlanması için teklifte bulunacaktır.

Amerika’da sizin işsizlik oranının düşük olduğuna kanaat getirdiğiniz fakat yukarıda bahsi geçen listede bulunmayan bir yer olduğunu tespit ettiyseniz, yetkili kurumlardan alacağınız belgelerle beraber bu bölge için yatırım yapma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bölgedeki işsizlik oranını gösteren yayınlanmış teknik bültenlerinden birini almak için ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu Yerel Alan İşsizlik İstatistikleri (LAUS) ofisine de başvurabilirsiniz. USCIS, güvenilir bir kaynaktan geliyorsa diğer istatistiksel belgeleri de kabul edecektir.

Kırsal alanlar, resmi Metropol sınırları dışındaki herhangi bir yer veya 20.000 fazla kişinin ikamet ettiği herhangi bir şehrin dış sınırları olarak tanımlanmaktadır.

abd yeşil kart

Bölgesiz merkez - Redional Centers Nedir?

"Bölgesel merkez" (Regional Centers) yatırımcılara EB 5 vizesi için yol göstermek amacıyla kurulmuş kurumlardır. Yatırım çekmek için, neredeyse tüm bölgesel merkezler kırsal veya yüksek işsizlik alanlarında faaliyet göstermektedir, böylece minimum yatırım bir milyondan 500.000 dolara düşmektedir.

Bölgesel merkezler USCIS tarafından belirlenmiş, ancak özel olarak çalışmakta ve artan ihracat satışları, bölgesel üretkenlik, yeni iş yaratma ve yurt içi sermaye yatırımını artırarak ekonomik büyümeyi teşvik etmek için çalışmaktadır.

Örneğin, ofis ve perakende gelişmeleri, alışveriş merkezleri ve resort otel gelişmeleri gibi gayrimenkul geliştirme projeleri, bölgesel merkezler için popüler projelerdir.

Bölgesel merkezlerdeki yatırımcıların, ABD'li işçilere kendileri için yeni işler sağladıklarını, yalnızca bölgesel merkezin doğrudan veya dolaylı olarak on veya daha fazla iş yarattıklarını veya bölgesel üretkenliği arttırdıklarını kanıtlamaları gerekmez.

Yani sizin ileride sahip olmak istediğiniz Green Card için gerekli ihtiyaçların karşılanıp karşılanmadığını proje bazında sizin ya da size hizmet verecek olan aracı kurumun tespit etmesi gerekmektedir.

Bazı göçmenlik avukatları, bölgesel merkezlerin E2 yatırımcı vizesi almak için en çok rağbet gören yöntemlerden birini sunduğunu, çünkü yatırımcıların yeni bir işletme kurmadan veya yönetmeden nakit yatırım yapmalarını sağladığını belirtmektedir.

Ancak, kilit nokta, iyi yönetilen bir bölgesel merkeze kaydolduğunuzdan emin olmaktır. USCIS 'in merkezi belirlemesi, yatırımcıyı kazanmayı amaçladığı haklarını kaybetme riskinden korumaz.

abd yatırımcı vizesi

Doğru projeye yatırım yapmanız çok önemli

Yatırım yapmadan önce, bölge merkeziyle kırsal veya yüksek işsizlik bölgesinde çalıştığını belirlemeli, böylece 500.000 dolarlık yatırımınızın sizi EB-5 vizesi almaya hak kazandırabileceğinden emin olmalısınız.

Bu tür yüksek meblağlı bir yatırım yapmadan önce mutlaka profesyonel olarak yatırım ve danışmanlık hizmeti veren kurumlarla çalışmanızı tavsiye ederiz.

Yapmış olduğunuz yatırımın karşılığında gerekli şartlar yerine getirilmediği takdirde size kalıcı olarak Amerika’ya yerleşme hakkı sunmayacağı gibi paranızı geri alamama riski ile de karşılaşabilirsiniz.

Finansal kayıplarınızı önlemek ve ihtiyacınız olan daimi oturum hakkını kazanabilmek için doğru projeye yatırım yapmış olduğunuzdan emin olmalısınız.

VisAmerika olarak size proje araştırma aşamasında ve göçmenlik başvurunuz süresince gerekli profesyonel yardımı vermeye hazırız.