Amerika'da Yaşam

Amerika vizesi süreçleri, bilmeyenler için oldukça sıkıntılı sonuçlar doğurabilir. Bu makale her ne kadar ABD vizeleri almanız konusunda yardım amaçlı yazılmış olsa da, vize başvurunuzun doğru hazırlandığından ve reddi gerektirecek bir neden bulunmadığından emin olabilmeniz için profesyonel bir danışmanlık şirketi ile çalışmalısınız!

abd vizesi almanın püf noktaları

Hangi ziyaretçi vizesinin sizin için en uygun olduğuna kara verin

 • ABD'ye seyahat nedenlerinizi belirlemeli ve bu nedenlere en uygun vizeye başvurmalısınız.
 • B-1 vizesi, ABD'ye iş için seyahat eden bireyler içindir. Bu vize için başvuruda bulunma nedenleri arasında şunlar bulunmaktadır: iş ortaklarına danışmanlık yapmak, bir iş toplantısı veya kongreye katılmak, sözleşmeleri müzakere etmek, mülk satın almak ve iş fırsatlarını araştırmak.
 • B-2 vizesi, turizm, tatil veya aile / arkadaş ziyareti için ABD'ye seyahat eden bireyler içindir. Ayrıca, tıbbi tedavi veya belirli sosyal veya hizmet etkinliklerine katılmak için ABD'ye seyahat eden kişiler için de geçerlidir.
 • B-1 / B-2 kombinasyonlu vize, her iki vize türüne dahil olmak üzere seyahat eden kişiler içindir.

amerika vizesi

Vize için nasıl başvuracağınızı öğrenin

Başvurunuz ve attığınız adımların sırası, başvurduğunuz elçilik veya konsolosluğa göre değişebilir. Format genellikle aşağıda listelenen adımları içerecektir.

 • Online göçmen olmayan vize başvurusunu doldurmanız ve bir fotoğraf yüklemeniz istenecektir.
 • Formu doldurulduktan sonra vize mülakatına getirmek için başvuru formu onay sayfasını yazdırın.
 • ABD Elçiliği veya Konsolosluğu'ndan randevu alın.
 • Gerekli tüm ücretleri ödediğinizden ve gerekli tüm belgeleri getirdiğinizden emin olun.
 • Göçmen olmayan vize mülakatınız esnasında Amerika’ya göç etmek için gitmek istemediğinizi, vize kapsamındaki amaçlardan birini gerçekleştirmek için gitmek istediğinizi kanıtlayabilmelisiniz.

Mümkün olduğunca erken harekete geçin!

 • Görüşme randevuları için bekleme süreleri bulunduğunuz yere, yılın zamanına ve başvuru türüne göre değişebilir, bu yüzden ihtiyacınız olduğunu bildiğiniz anda vize başvurusu yapmanızı öneririz.
 • Vize işlem süreleri de duruma göre değişir; bu, erken başvurmanız için önemli bir nedendir.

Vize uzatmasını anlamalısınız

Amerika Birleşik Devletleri'ne girdikten sonra, kalışınızı belirttiğiniz süre boyunca uzatmak isteyebilirsiniz. Ancak, isteğiniz onaylanmadıkça ABD’yi belirtilen tarihe kadar terk etmeniz gerekmektedir.

Neden Amerika Vizesi Almak İçin VisAmerika’yi Tercih Etmelisiniz?

Amerika Birleşik Devletleri'ne girişte, gümrükteki yetkililer ABD'ye giriş izni verme veya reddetme yetkisine sahiptir. Bu nedenle, başvurunuzun doğru hazırlandığından ve reddi gerektirecek bir neden bulunmadığından emin olabilmeniz için bizimle çalışmanızı tavsiye ederiz.

VisAmerika olarak, ABD ve E2 vizesi ilgili gerekli deneyime sahibiz ve sürecin mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde nasıl uygulanacağını, vize onayının nasıl alınacağını biliyoruz.

VisAmerika ile çalışmaya karar verirseniz Whatsapp hattımız üzerinden ya da e-mail göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.