ABD Yatırımcı Vizeleri

Bu yazımızda, ABD E2 Yatırımcı vizesi ile ilgili merak edilen tüm soruları, deneyim ve tecrübelerimiz ile harmanlayarak "kısa ve net" olarak yazdık. İşte 12 soruda E2 yatırımcı vizesi

e2 yatırımcı vizesi

1) E2 Vizesi nedir?

E2 Yatırımcı vizesi, Türkiye dahil bazı ülkelere Amerikan hükümeti tarafından tanınmış bir haktır. E2 Vizesi sahibine ve aile fertlerine yasal oturum hakkı gibi bir takım ayrıcalıklar tanır.

2) E2 Vizesi nasıl alınır?

E2 Vizesi almak için Amerika’da yatırım yapmak, istihdam sağlamak ve geçinebilecek şekilde kazanç elde edebilmek gerekir.

3) E2 Vize başvurusu nasıl yapılır?

Şartları yerine getirdiğinizde E2 dosyası hazırlanır, gerekli formlar doldurulur, harçlar ödenir ve başvuru yapılır.

4) E2 Vizesi başvuru şartları neler?

Yukarıda saydıklarımızın haricinde, yatırım yapılan paranın borç olmaması ve kaynağının belli olması gerekmektedir.

5) E2 Vizesi ile vatandaşlık alınabilir mi?

E2 Vizesi şartlar yerine getirildiği sürece uzatılabilir fakat vatandaşlık almanızı sağlamaz.

6) E2 Vizesi eş durumu nedir?

Dependent olarak nitelendirilen, bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler için bazı haklara sahip olabilirsiniz. Eşiniz kendi iş yerinizde yada başka bir yerde çalışabilir, çocuklarınız 21 yaşına kadar Amerika'da kalıp eğitim alabilir.

7) E2 Vizesinin avantajı nedir?

E2 Vizesi mevcut şartlar altında ailecek yasal olarak Amerika’da kalmak için alınabilecek en kolay, en az masraflı ve hızlı vize türüdür.

8) E2 Vizesi için gerekli belgeler hangileri?

E2 için Türkiye’deyken hazırlanması ve onaylatılması gerekli belgeler vardır: yatırım amacıyla kullanılan paranın kaynağı ile ilgili belgeler, yapacağınız işle ilgili tecrübenizle ilgili belgeler (SGK kaydı vb.),

İşletme kurulurken ve kurduktan sonra kullanılacak belgeler: kira kontratı, harcama belgeleri, lisanslar, formlar, başvuru mektubu gibi belgeler hazırlanmalıdır.

9) E2 Vizesi ile Green Card alınabilir mi?

E2 yatırımcı vizesi üzerinden Green Card alınamaz.

10) E2 Vizesi başvuru formuna nasıl ulaşabilirim?

Form I-129 ve Form I-140 formlarına şu adresten ulaşılabilir.

11) E2 Vize mülakatı nedir?

E2 Vizesine Türkiye’den başvuracaklar hazırladıkları başvuru dosyasını anlatmak ve sorulacak soruları cevaplamak için mülakata girmek zorundadır.

12) E2 Vizesi neden reddedilir?

Paranın kaynağını gösterememek, yapılacak işin başvuru sahibini ve bakmakla yükümlü olduğu şahısları başka bir gelire yada yardıma muhtaç olmadan yaşamını sürdürmeye yeterli olmayacağına kanaat getirmek vb. Sebeplerle vize başvurusu reddedilebilir.

E2 Yatırımcı Vizesi Konusunda Profesyonel Destek Alabilirsiniz

Yukarıda çok özet olarak anlatılan konuların dikkatli bir şekilde takip edilmesi için iyi bir immigration avukatına, muhasebeciye ve tüm konuları size açıklayacak ve koordine edecek bir danışmana ihtiyacınız olacaktır. VisAmerika olarak berber çalıştığımız avukat be muhasebeci kadromuzla E2 vize başvurusunun her aşamasında sizi en doğru şekilde yönlendirecek, maddi ve manevi olarak başvuru sürecini en rahat şekilde atlatmanıza yardımcı olacağız.

Profesyonel yarsım almadan yapabileceğiniz hataların daha sonra telafisi çok daha maliyetli ve bazı durumlarda geri dönülmez olabilir. E2 başvurusu teknik bir konudur ve detaylı çalışma gereklidir. Daha sonra pişman olmamanız için bizimle irtibata geçmeden E2 Vizesine başvurmayın!

Fikir edinebilmeniz ve bizi daha yakından tanıyabilmeniz için ilk danışmanlık hizmetini ücretsiz olarak veriyoruz. Detaylı bilgi için iletişim sayfamızı kullanabilir veya web sayfamız üzerindeki whatsapp uygulamasına tıklayarak bizimle temasa geçebilirsiniz!.