BİZ KİMİZ, NEDEN DANIŞMANLIK İŞİ YAPIYORUZ?

Senelerce karı-koca bordrolu çalıştıktan sonra bir haftada karar verip iki çocuk dört valizle yola çıktık…

Amerika’ya vardığımızda elimizde sadece senelerce oluşturduğumuz birikimimiz ve turist vizemiz vardı. Nasıl bir yol izleyeceğimizi, hangi işle uğraşacağımızı, hangi şehirde yaşayacağımızı dahi bilmiyorduk.

6 ay boyunca her günümüz sinir, stres, belirsizlik ve yeni sorunlarla geçti.

Pek çok kez kandık, kandırıldık, maddi manevi zarara uğradık. Keşke bize yol gösterebilecek, danışmanlık yapabilecek birileri olsaydı da paramızla rezil olmasaydık dedik.

BU İŞE NEDEN GİRDİK?

İşte tüm bu yaşayarak edindiğimiz deneyimlerin ardından bizimle aynı yola çıkacak kişilere ABD vize danışmanlık hizmeti verme fikri aklımıza geldi ve bu siteyi hayata geçirdik. Bu yollardan geçmiş, yaşayarak öğrenmiş girişimciler olarak deneyimlerimizi paylaşalım istedik.

BİZ KİMİZ, NEDEN DANIŞMANLIK İŞİ YAPIYORUZ

Yeni bir hayata başlarken önümüzde iki alternatif vardı:

Ya kendi kendimize yolumuzu bulacaktık ya da profesyonellerden yardım alacaktık. Biz genelde birinci yolu tercih ettik.

Profesyonellere vereceğimiz danışmanlık ücretinden kar edeceğimizi düşündük. İşin sonunda daha fazla para kaybettiğimizi anladık, yaşadığımız onca manevi zarar da cabasıydı. Bunun yanında sitemiz bu yola ilk kez çıkanlar için anlaşılır olsun, dili fazla resmi olmasın istedik.

SİZE NASIL YARDIMCI OLACAĞIZ?

  • Tecrübelerimizi sizinle paylaşacağız. Bu yollardan yakın zamanda kendimiz bizzat geçtik ve en ince ayrıntısına kadar bire bir yaşadık.
  • Konfor sağlayacağız. En az çabayla ev, iş, araba sahibi olma imkanını sunacağız. Hava alanında karşılamadan vizenin sonuçlanmasına kadar her adımda yanınızda olacağız ve hazıra konma imkanı vereceğiz.
  • Sadece teoride değil pratikte de yanınızda olacağız. Neyi nasıl yapacağınızı göstermekle kalmayacağız, süreç boyunca da desteğimiz devam edecek.
  • Nasıl bir hayatın sizi beklediğini kendiniz tecrübe edebileceksiniz.

HİZMETLERİMİZ

  • Ev kiralama. Amerika’da banka hesabı açma, şirket kurma gibi hemen her adımda sizden ilk istenen adres bilgileriniz olacak. Amerika’da ev bulunması ve tutulması Türkiye’ye kıyasla çok daha zor; kefil, vergi beyannamesi ve iş yerinden maaş bordrosu olmadan ev tutmak kolay değil.
  • Araba kiralama ya da satın alma yoluna gidebilirsiniz. Toplu taşıma çok gelişmemiş ve pahalı. Mesafeler uzak olduğu için araba büyük oranda işinizi kolaylaştıracak. İlk etapta kiralama yoluna gidebilirsiniz.
  • Şirket kurma: Muhasebecimiz ile size alternatif yollar göstererek en uygun ve avantajlı yöntemi bulmanıza yardımcı olacağız.
  • İş planı hazırlama: Yine muhasebecimiz ile birlikte yapmayı hedeflediğiniz işe yönelik planlamayı oluşturacağız.
  • E2 Vizesi & dosyasının hazırlanması: Avukatımız evrakların hazırlanması, teslim edilmesi ve sonuç alınması sürecinde size yardımcı olacak.

VİSAMERİKA SİTESİNİN ARKASINDAKİLER

İDRİS ÜMİT EYRİCE

visamerika.com kurucusu, danışmanlık fikrinin sahibi. Eşi ve iki çocuğuyla 2016 ortasından beri ABD’de yaşıyor.

E2 yatırımcı vizesi almasını sağlayan orta ölçekli bir kafe işletiyor. İşveren olmayı, çalışan, mal sahibi, müşteri ilişkilerini, muhasebe, vergi, hukuki konularını yaşayarak, çalışarak, okuyarak öğrendi, tecrübe sahibi oldu. Amerika’ya gelmeden önce eşiyle düzenli gelirleri ve standart bir hayatları vardı. İki çocuk büyütüyorlar.

ALİ ONAN

2004 yılından beri Türkiye, Amerika ve Hong Kong ofislerinde başta göçmenlik olmak üzere birçok konuda hukuki danışmanlık hizmeti veriyor. ABD’de yaşıyor

HAKAN KAYA

15 yıldan uzun bir süredir muhasebecilik hizmeti veriyor. ABD’de yaşıyor.

Tabii ki yapabilirsiniz; fakat profesyonel danışmanlık hizmeti almadan yapacağınız başvurunun reddedilme ihtimali daha yüksek olacaktır. Bu durumda ikinci başvurunun kabul edilme ihtimali yok denecek kadar azalacaktır. Basit detaylar vize alım sürecine çok etki ediyor. Yeni ve tanımadığınız bir sisteme giriyorsunuz, bu sebeple ne kadar araştırma yapılırsa yapılsın tüm riskleri göremeyebilirsiniz. Bunun da ötesinde yapacağınız hataların çoğu zaman ve para kaybı olarak geri dönebilir.

Araba kiralama ya da satın alma. Toplu taşıma çok gelişmemiş ve pahalı. Mesafeler uzak olduğu için araba büyük oranda işinizi kolaylaştıracak. İlk etapta kiralama yoluna gidebilirsiniz.