Amerika'da Yatırım

Evet, hepimiz biliyoruz ki Amazon guruları havalı arabalardan para harcamaktan (ve Lamborghini satın almaktan) bahsetmeyi çok seviyorlar… Peki ya işin bahsetmedikleri karanlık tarafları? İşte Amazon'da satış yapmakla ilgili gerçek.

# 1: Gelir Ekran Görüntüleri Kâr Değil Cirodur!

Birinin gönderdiği bir gelir ekran görüntüsünü gördüğünüzde, bunun Satıştaki toplam tutar olduğunu unutmayın.

amazon tacirlerine dikkat

Bu onların kazandıkları kâr değildir. Birisi geçen ay 10.000 ABD doları satış yaptığını söylerse, bu satışları yapmak için ödenen masrafları (envanter satın alma, nakliye maliyetleri, Amazon FBA ücretleri veya pazarlama için harcanan maliyetler gibi) içermez.

Genellikle, biri tutarlı, aylık satışlar yapıyorsa, bu kar elde ettiğinin iyi bir göstergesidir. Ne kadar kar ettiğini bilemezsiniz - ancak sektörde, çoğu insanın hedeflediği kıstas, Amazon FBA private label ürünlerde % 30 kar marjı elde etmektir.

Bununla birlikte, çoğu insan genellikle satışlarından kar elde ederken, bunun büyük bir istisnası vardır: ve bu, işe başladığınızın ilk ayıdır.

Amazon'da bir ürün piyasaya sürdüğünüzde, büyük hacimli satış yapabilmek için, bir lansman kampanyası yürütmeniz ve mümkün olduğunca çok satış yapmak için pazarlama tekniklerini kullanmanız gerekir. Bunu yapmak için satıcılar şu işlemleri yapar:

  • ZonJump gibi hizmetleri kullanarak indirim kuponları gönderir.
  • Amazon PPC reklamlarına para yatırır.
  • Ürünün fiyatında indirim yapı (fiyat rekabeti).

Tüm bu pazarlama teknikleri çok pahalı olabilir ve karınızın büyük bir kısmını tüketirler. Yukarıda bahsi geçen % 30 kar marjı, ürününüzü arama motorunu kullanarak organik olarak bulan müşterileri baz alınarak hesap edilmelidir - indirim kuponundan / PPC reklamından satın alan kişilerden DEĞİL. Bu, yeni Amazon ürünlerinin ilk aylarda en iyi ihtimalle başa baş kapatması veya daha büyük olasılıkla para KAYBETMESİNİN çok yaygın olduğu anlamına gelir.

Ancak: buna değer. Bir lansman kampanyasına yatırım yaparak, büyük bir satış hacmi oluşturabilir ve ürününüzü Amazon arama sonuçlarının en üstüne taşıyabilir ve sürekli satışlar yapabilirsiniz.

# 2: Çok Para Kazanmak İçin Çok Paraya İhtiyacınız Var!

500 dolara başlayabileceğiniz stoksuz satışın aksine, Amazon FBA özel etiketleme ile çok paraya ihtiyacınız olacak. Ayda 10.000 ABD doları kazanan bir ürünü piyasaya sürmek için, yalnızca envanter için en az 9.000 ABD dolarına ihtiyacınız olacak ve buna, pazarlama maliyetleri, araçlar vb de dahil edilmelidir.

çok para kazanmak için yatırıma ihtiyaç var

Ancak, Amazon'da bir ürüne girmek için 9.000 $ 'a ihtiyacınız olmayabilir. 3000 $ gibi daha düşük bütçelerle de başlayabilirsiniz, ancak bu durumda, satmayı düşündüğünüz ürün türleri konusunda gerçekçi olmanız gerekir. Ortalama olarak düşük aylık satış hacmi yapan bir ürün satmaya çalışın (iyi bir sayı, ayda yaklaşık 100 birimdir).

Bu ürünlerin bir başka avantajı da, çoğu Amazon FBA private label satıcısı daha yüksek hacimli ürünlerin peşinden gitmek istediği için genellikle daha az rekabete sahip olmalarıdır (genellikle tavsiye edilen ürün değeri $20 ve üzeridir). Bu, ürününüzü piyasaya sürerken pazarlamaya daha az para harcamanız gerektiği anlamına gelir.

# 3: Bir Amazon FBA İşletmesini Yürütürken Borç Batağına Saplanabilirsiniz

Amazon FBA işine girdiğinizde, borçlanmanız çok kolaydır. Neden mi? Amazon FBA masrafları çok yüksek olduğu için. Envanter satın almak çok pahalıdır. İşletmeye akan paranın çoğu masrafları ödemeye gidecektir. Bu, çalışma sermayenizi yönetirken dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir.

borç batağına saplanabilirsiniz

Amazon’da private labella uğraşan kişilerin, özellikle de üst düzey Amazon işletmelerinin düştüğü yaygın bir tuzak, çok hızlı bir şekilde giriş yapmaları ve büyümeleridir. DAHA FAZLA öğe ve DAHA FAZLA envanter satın almak için para harcarlarsa, onu satabileceklerini ve DAHA FAZLA para kazanabileceklerini fark ederler. Ve böylece mümkün olduğunca çok ürün satın almak için sahip oldukları tüm parayı kullanır ve borçlarını maksimuma çıkarırlar.

Ve bunların hepsi bir yere kadar iyi ve güzeldir… Ta ki vergi faturası gibi beklenmedik bir fatura karşınıza çıkana kadar. Normalde ödenebilecek bu vergi, tüm nakit ve borçlarını envantere bağladıkları için ödenemeyebilir.

Ancak nakit akışınızı doğru bir şekilde yönetirseniz, bu kolayca önlenebilir. Önce Kâr sistemini takip etmenizi şiddetle tavsiye ederiz!

Hayallere kanmayın!

Sonuç olarak size satılmaya çalışan hayallere kanmadan, kendi araştırmanızı iyi yapmalı ve daha da önemlisi profesyonel yardım almalısınız.